Září 2008

Bijuu - Ocasí Démoni

27. září 2008 v 13:17 | thomas |  Démoni

- Bijuu - Ocasí démoni :

Kdo je to Jinchuuriki?
Jinchuuriki (čteme džinčůriki) je osoba, která má buď ve svém těle nebo ve své mysli zapečetěného (spoutaného) démona.V seriálu Naruto je několik lidí Jinchuuriki, ale nejčastěji se setkáváme s Narutem a Gaarou.Naruto má v sobě zapečetěnou Kyuubi a Gaara Shukaku.
To, že je člověk Jinchuuriki neznamená, že je zlý.Mají různé povahy.Například Naruto je veselý, optimistický, čestný, odvážný a všem se snaží dokázat, že není démonem, který je v něm.Naproti tomu Gaara je zatvrzelý, straní se lidí, zahořknul tak trochu proti světu, snaží se být silný a neukázat své emoce.
Jinchuuriki by měl démona umět využívat.Když je slabý, nehlídá si to a nebo úmyslně chce, démon nad ním převezme vládu a jeho sebekontrola je v rukách démona.Naruto například využívá lišku jen v extrémních situacích a její ovládání prozatím zvládá.Naopak Gaara nikdy nespí, protože ve spánku by ho démon úplně pohltil.Démoni se mohou využívat k boji, ale s každým takovým využitím je démon silnější a silnější a snaží se čím dál urputněji dostat ven.
Démon se dá zapečetit pouze do právě narozeného dítěte, u čehož se dítěti na těle udělá znak, kterému říkáme PEČEŤ.Pokud je pečeť zlomena, démon se dostane ven.


Co jsou to Bijuu?
Bijuu (čteme "bidžů") jsou ocasí démoni, kteří pocházejí z japonské mytologie. Tito démoni se dají rozdělit do devíti úrovní. Každý z nich má neuvěřitelné množství univerzální chakry, která z nich dělá bojové bestie tak silné, že jedinou možností, jak je zkrotit, je zapečetit je do právě narozených miminek. Ovšem ten, kdo pečeť provede, přitom umírá. Yondaime (Čtvrtý Hokage) byl jeden z těch lidí, kteří obětovali život, aby zapečetili démona a ochránili svět. Člověk se zapečetěným démonem v sobě se nazývá Jinchuuriki (čteme "džinčůriki").Také většinou nese démonovy charakteristické znaky jako např.:Yugito Nii měla od kočičího démona šikmé oči a Naruto má od lišky něco jako vousky. Doposud jsou v Narutovi známí jen Gaara a Naruto. Každý démon má různé množství ocasů v rozsahu od jednoho ocasu až k devíti.A tady jsou:
· Jednoocasý démon - Ichibi no Shukaku (Ičibi no Šukaku)
· Dvouocasý démon - Nibi no Nekomata.
· Trojocasý démon - Sanbi no Isonade
· Čtyřocasý démon - Yonbi no Sokou (Jonbi no Sokó)
· Pětiocasý démon - Gobi no Houkou (Gobi no Hókó)
· Šestiocasý démon - Rokubi no Raijuu (Rokubi no Raidžů)
· Sedmiocasý démon - Shichibi no Kaku (Šičibi no Kaku)
· Osmiocasý démon - Yamata no Orochi (Jamata no Oroči)
· Devítiocasý démon - Kyuubi no Youkou (Kjůbi no Yókó)

Shukaku - Jednoocasý


Shukaku je démon Jezevec a v Japonsku je zmiňován jako Bůh Vzduchu, což je i jeho symbolický element.Démon se z něj stal, když ho Yamata no Orochi svou temnou silou zahnal do pouště, kde strávil delší dobu.Pod nátlakem písku a větrnými smrštěmi se z něj stal Jednoocasý démon Shukaku, bůh vzduchu, což připomínají modrá tetování na jeho těle.Mytologicky by měl mít velice hravou povahu a velmi bohatý sexuální život, což by mě zajímalo, jak to démon dělá =).
Podle mytologie tento démon svedl pět soubojů:
1 výhra - Sokou 3 prohry - Nekomata, Isonade, Raijuu 1 útěk - Yamata no Orochi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Osmý POŘADÍ V CHAKŘE: Devátý SYMBOLICKÝ ELEMENT: vzduch (bůh Vzduchu) PÚVOD: Poušť Nara
V Narutu je jeho nositelem Gaara, kterému ovšem bude později odebrán.

Nekomata - Dvouocasý


Démon s podobou kočky pochází z místa zvaného Les Smrti na severu Hokaido.Živí se dušemi mrtvých lidí, na jejichž požírání používá třetí oko na jeho hlavě.Je to mazlíček boha smrti.Nekomatu už jednou zabil Kyuubi, ale bůh smrti ho znovu vzkřísil.Může kontrolovat a řídit lidskou smrt.Démon je stejně jako všechny kočky, velmi mrštný a všímavý.
Démon svedl tři souboje:
2 výhry - Kaku, Isonade 1 prohra - Kyuubi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Čtvrtý POŘADÍ V CHAKŘE: Osmý SYMBOLICKÝ ELEMENT: temnota (bůh Temnoty) PŮVOD: Hokkaidský Les (Les smrti)
V Narutu je nositelkou Yugito Nii, v anime zatím nebyla zobrazena, ale ví se, že zemřela, když jí Akatsuki tohoto démona odebrali
Isonade - TrojocasýIsonade je trojocasý žralok pocházející ze západu Japonska mající ostrý roh na čele.Každých pár měsíců vyplave Isonade na hladinu a to se potom moře rozbouří a každá loď, která je v tu chvíli ,, v terénu" se potápějí.Isonade má podřízenou rybu jménem Samehada, která se přisaje k Isonadeho žaludku, absorbuje jídlo na vytvoření obrovského množství chakry.Tuto chakru potom pošle zpět do Isonadeho těla, čímž dokáže až pětkrát zvětšit množství chakry, které Isonade měl původně.Takže díky němu má neomezenou zásobu chakry při boji.
Isonade svedl čtyři souboje, a sice:
2 výhry - Kaku, Shukaku 1 prohra - Nekomata 1 útěk - Yamata no Orochi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Šestý POŘADÍ V CHAKŘE: Sedmý SYMBOLICKÝ ELEMENT: Voda ( bůh Vody) PŮVOD: Mořský prostor Yawagawy.
Tento démon nebyl uveden v anime ani v manze, tudíž zatím není zapečetěn do nikoho.
Sokou - Čtyřocasý


Démon z velké většiny podobný plazovi, ale z trochy i kohoutovi.Žije blízko hory Fuji, kde se kvůli toxickým látkám a plynům přeměnil na démona, jak jej známe dnes.Tvrdí se, že kohout a had jsou muž a žena v jednom těle.Když tento démon spí, chrápe tak mocně, že způsobuje výbuchy sopek po celém Japonsku.
Démon svedl čtyři boje:
3 prohry - Shukaku, Kaku, Houkou 1 útěk - Raijuu
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Devátý POŘADÍ V CHAKŘE: Šestý SYMBOLICKÝ ELEMENT: Jed PŮVOD: Blízko Tokia, Hora Fuji.
Jinchuuriki Sokoua není znám a v anime tento démon zatím nebyl uveden.
Houkou - Pětiocasý


Démon, který pomocí svých pěti ocasů může způsobit ohromné škody nese podobu psa.Jak jsem řekla, škody způsobí pomocí svých ocasů.Ty jsou tak ničivé, protože každý z nich je za jeden živel: Voda, oheň, země, vzduch a blesky.Démon je velmi silný, ale jednou měl velice blízko smrti, když společně s Nekomantou vyzvali na souboj Kyuubiho.Je bohem iluzí a žije ve starých, dutých stromech.V jednom se ukryl po souboji s Kyuubim, a ten ho vyléčil.Byl to strom poblíž Kyushuské sopky.
Jeho souboje byly čtyři:
3 výhry - Sokou, Nekomata, Raijuu 1 prohra - Kyuubi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Třetí POŘADÍ V CHAKŘE: Pátý SYMBOLICKÝ ELEMENT: Iluze ( bůh Iluzí) PŮVOD: Blízko jedné z Kyushuských sopek
Démon ani jeho nositel nebyl zatím v anime uveden.
Raijuu - Šestiocasý


Raijuu vypadá jako lasička a má velmi ostré drápy.Její srst má zlatožlutou barvu a jejích šest ocasů jsou klikaté jako blesky.Démona z něj udělal Yamata no Orochi a původně byl bohem hromu.V boji může na pomoc vypustit obrovské množství elektřiny.Může bleskem i rozdělat oheň a disponuje různými magickými schopnostmi ohledně elektřiny.Když pláče, tak hřmí.Ninja jménem Sarutobi na něj použil techniku Raikiri, která, ač také elektřina démona zranila tak, že jej Sarutobi zapečetil do Hromové svatyně.
Démon svedl pět bojů:
2 výhry - Shukaku, Sokou 3 prohry - Houkou, Yamata no Orochi, Kyuubi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Pátý POŘADÍ V CHAKŘE: Čtvrtý SYMBOLICKÝ ELEMENT: Blesk (bůh Hromu) PŮVOD: Podzemí Hromové Svatyně v měste Kyoto
Démon zatím nebyl v anime uveden, stejně jako jeho Jinchuuriki.
Kaku - Sedmiocasý

Je tu další démon podobný jezevci ale tentokrát má o šest ocasů víc a taky se jinak jmenuje : Kaku.V japonských znacích se někdy může překládat jako Mujina, ale stále se jedná o sedmiocasého.Je ze všech démonů nejmenší, ale taky nemazanější.Loví nejčestěji pod zemí.Byl zabit, když mu zničený kus země padnul rovnou do otevřené tlamy.Byl bohem země.
Démon svedl čtyři souboje:
1 výhra - Sokou 3 útěky - Nekomata, Isonade, Yamata no Orochi
Malé info: POŘADÍ V SÍLE: Sedmý POŘADÍ V CHAKŘE: Třetí SYMBOLICKÝ ELEMENT: Země (bůh Země) PŮVOD: Podzemní obětní oltář v Nagoye
Ani v anime ani v manze se zatím tento démon neobjevil.
PS: k tomuhle jsem nenašel obrázek, takže jestli někdo najdete, ozvěte se!Díky
Yamata no Orochi - Osmiocasý


Jo, tak na tohohle démona toho mám v celku dost.Má osm hlav a osm ocasů.Podle legendy má rudě karmínové oči a vládne silou Démonského světa, je symbolem zla.Každá jeho hlava představuje jeden symbol a sice: Duše, duch, zlo, ďábel, monstróznost, zabíjení, záhrobí a smrt.Původně byl ještě slabší než Nekomata a Sokou.Tehdá na něj členové Kusanagi klanu použili Kusanagi měč, aby ho zničili.Ale díky jejich nešikovnosti a neopatrnosti jim Yamata no Orochi meč vzal a absorboval jeho sílu.Díky tomuto meči se stal neskutečně silným.S touto novou silou vypustil neuvěřitelné množství temné energie, čímž probudil ostatní ocasé démony a stal se díky tomu arogantním.Myslel, že je nejsilnější a tak démony vyzýval na souboje, ve kterých vždy zvítězil.Ale když bojoval s Kyuubim, tak mu Kyuubi jeho meč díky své neomezené síle zlomil a porazil ho.Dokázal tím jak je silný a zasloužil si přezdívku ,,Král ocasých démonů".Délka Yamata no Orochiho těla přesahuje délku osmi hor, což z něj dělá nepochybně největšího ocasého démona ze všech.
Démon svedl pět bojů:
4 výhry - Shukaku, Isonade, Raijuu, Kaku 1 prohra - Kyuubi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: Druhý POŘADÍ V CHAKŘE: Druhý SYMBOLICKÝ ELEMENT: Ďábel PŮVOD: Staré bojiště v Ósace
Tento démon ani jeho Jinchuuriki nebyl zatím v Narutu uveden.
Kyuubi - Devítiocasý


Tato devíti-ocasá liška má titul ,,Krále ocasých démonů" a zasloužila si ho tím, že nikdy s nikým neprohrála a zlomila Yamata no Orochimu jeho Kusanagi meč.Má neomezené množství síly, které získává ze své Ohnivé pečetě.Po stoletém zápasení s Yamata no Orochim byl Orochi už unavený a zesláblý, kdežto Kyuubi měl stále dost sil.Je to nejsilnější démon v japonské mytologii a představuje element Ohně.Díky svým úžasným schopnostem nebyl nikdy poražený.Svými ocasy může vytvářet uragány a tornáda a jeho srst může vystřelovat něco jako hořící lávové kameny.Při soubojích démonů Houkouovi způsobil několik vážných zranění a Nekomatu málem zabil, tomu ale pomohl bůh Smrti, jeho mistr.Yamata no Orochi se pokusil prazit Kyuubiho mečem Kusanagi, ten ale ten mu ho zlomil, čímž dokázal svoji nadřazenost.Kyuubi pokračoval v zabíjení lidí, protože chtěl najít toho, kdo ho vzbudil.Protože mu Yamata no Orochi neřekl, že to byl on, Kyuubi stále zabíjel, dokud ho Yondaime nezapečetil.
Démon svedl čtyři souboje:
4 výhry - Nekomata, Houkou, Raijuu, Yamata no Orochi
Malé info:
POŘADÍ V SÍLE: První POŘADÍ V CHAKŘE: První SYMBOLICKÝ ELEMENT: Oheň (bůh Ohně) PŮVOD: Skrytý oltář bohů v Kobě
Kyuubi je zapečeťen do Naruta, hlavní postavy seriálu Naruto.Zapečetil ho Yondaime Hokage.