Informace o Jutsu

27. ledna 2009 v 14:15 | thomas |  Jutsu

- Informace o Jutsu :

Jutsu jsou techniky, které ninjové používají v boji. K použití techniky musí ninja použít svoji chakru. Chakra pochazí ze dvou míst - energie těla obsazena v milionech buněk a duševní energie získané díky zkušenostem s bojem a během treningu.
K provedení techniky ninja použije tyto dvě energie. Utvořením určité kombinace ručních pečetí, které jsou pojmenovány podle zvířat čínského horoskopu, je ninja poté schopen předvěst danou techniku. Díky velkému počtu ručních pečetí a jejich všemožné kombinaci existuje skoro nekonečné množstvítechnik k objevení.
*pozn. toto plati pouze pro ninjutsu a genjutsu, pro taijutsu nejsou pečetě potřeba uvářet.
Techniky se dělí do tří skupin:
1)ninjutsu - obecné techniky
2)genjutsu - ilusionární techniky
3)taijutsu - fyzické techniky
Ninjutsu: Základní a nejčastěji používané techniky. K jejich použití je většinou nutné utvářet ruční pečetě. Do těchto technik patři především elementálni styly jednotlivých vesnic/krajů, existuje však řada technik vytvořených jednotlivci, kteří jsou ale zpravidla jejich jedinými uživateli.
Genjutsu: Tyto techniky jsou ilusionárními technikami ninji a většinou vyžadují utvoření řetezce pečetí nebo jiného kontaktu se zamyšlenou obětí (ukázání, pohled z očí do očí,...). Genjutsu techniky jsou zaměřené vždy na jeden z lidských smyslů a proto je také nutný pro každy druh genjutsu určitý vjem pro daný smysl. Tyto techniky díky hypnotizaci vytvářejí u oběti halucinace. Vytvářením halucinací mohou ninjove své oběti způsobit psychickou bolest která často převyšuje bolest schopnou být způsobenou normálně. Genjutsu technika je používaná tak, že ninja použije svoji chakru k narušení toku chakry v oběti a tedy zmatení smyslu. Účinky genjutsu se dají zrušit dvojím způsobem. Prvni způsob je, že obět zastaví svůj koloběh chakry a poté vytvoří proud chakry tak silný, že přeruší proud chakry sesílatele. Druhá možnost je, že druhý ninja, nepostižený technikou, se s oběti dostane do styku a použije svoji chakru k přerušení sesílatelova toku chakry. Dále je zde ješte jedna, nejméně oblíbená možnost, a to je způsobení nějakého zranění na svém reálném těle, nejspiše kvůli způsobení bolesti, vyplavení adrenalinu do krve a následnému zbystřeni smyslu, na který byl útok směrován. Základní plošné genjutsu techniky je možné zneškodnit uvolněním chakry do okolí. Za tímto účelem ninja utvoří pečeť tygra a vykřikne něco, co by se foneticky dalo zapsat jako "kaj", což znamená "uvolnění" nebo "zrušení".
Taijutsu: Tyto techniky jsou bojovým uměním ninjů. K jejich používaní není potřeba utvářet pečetě, místo toho ninjové trénují svá těla v odlišných způsobech boje. Ninjové mohou také používat svoje vrozené genetické schopnosti (Bloodline abilities) k zdokonalení svého stylu boje. Klany jako Hyuuga mohou využít svoje schopnosti - v tomto případě schopnost vidět vnitřní proud chakry svého protivníka a zastavit ho nebo si osvojit technitu "Keiten" k vytvoření obranné bariéry vypuštěním chakry z jejich těl. Ačkoliv k těmto technikám nejsou potřeba pečetě, chakra je zde stále potřeba, jelikož právě díky ní jsou ninjové schopni provádet tyto kaskadérské kousky. Taijutsu mistrové dokáží dokonce otevírat jednu a více z 8 bran chakry (viz Chakra) a tudíž na určitou dobu zvýšit množství své chakry a tím i své schopnosti. Nevýhoda spočívá v tom, že ninjovy svaly jsou mnohem více namáhány a mohou se poškodit.
Techniky celkově se dělí do šesti skupin podle náročnosti:
E-úroveň - toto jsou techniky které by měl znát každý nija předtím než opustí akademii a stane se geninem. Jsou v akademii take vyučovány.
Příklady: Bunshin no Jutsu, Kawarimi no Jutsu, Henge no Jutsu

D-úroveň - tyto techniky jsou přibližně na úrovňi kterou mohou zvládnout genini. Tvoří věčinu arsenálu genina.
Příklady: Kage Shuriken no Jutsu, Juujin Bunshin, Shunshin no Jutsu, Narakumi no Jutsu

C-úroveň - tyto techniky jsou přibližne na úrovňi kterou mohou zvládnout chuunini. Někteří genini zvládají provést jednu nebo dvě tyto techniky a slouží jim jako jejich eso v rukávu při chuuninských zkouškách.
Příklady: Kuchiyose no Jutsu, Nikudan Sensha, Shintenshin no Jutsu, Shishi Rendan

B-úroveň - tyto techniky jsou přibližně na úrovňi kterou mohou zvládnout jounini. Chuunini a speciální jounini jsou schopni zvládnout většinu tedchnik z této úrovně.
Příklady: Kage Bunshin no Jutsu, Omote Renge, Sensatsu Suishou

A-úroveň - tyto techniky jsou na úrovňi jounina nebo se jedná o zakázané techniky. Někteří jounini si vytvoří svoji vlastní techniku, která jim slouží jako eso v rukávu, ale tito ninjove jsou většinou pouze z té malé skupiny, která má schopnosti skoro rovně Kagemu nebo se jim už stali.
Příklady: Chidori, Tajuu Kage Bunshin no Jutsu, Juin Jutsu, Goyou Kaiin

S-úroveň - tyto techniky jsou většinou zapovězeny nebo jsou známy jen jednomu ninjovi.
Příklady: Edo Tensei, Raikiri

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama