Susano-o a had(yamata no orochi?)

27. ledna 2009 v 14:07 | thomas |  Zajímavostí

Susano-o a had(yamata no orochi?):

Když se Susano-o vrátil na zemi,zastavil se u jedné řeky. Brzy si povšimnul postarších manželů, kteří přiváděli mladou dívku. Susano-o se jich zeptal,proč tolik naříkají a oni mu odpověděli:"Měli jsme osm dcer. Ale každý rok osmihlavý had jednu z nich sežral a teď už nám zbývá tato poslední. Had se už brzo objeví, my bychom rádi dceru zachránili, ale nevíme, jak." Susano-o prohlásil:" Jsem mladší bratr kami Amaterasu(kami se nazývají japonští bohové a Amaterasu je bohyně slunce). Dejte mi svou dceru za ženu, a já vás zbavím netvora." Rodiče souhlasili.
Susano-o proměnil dívku v hřeben a upevnil si jej do vlasů. Pak dal připravit osm džberů rýžového vína(saké?). Nestvůrný had s osmi ocasy a osmi hlavami(!!!!) se brzy připlazil a když ucítil vůni vína, vstrčil každou hlavu do jednoho džberu a pil a pil, až byl opilý namol, lehl si až usnul. Tehdy vytasil Susano-o svůj meč a rozsekal obludu na kousky. V jednom z jeho ocasů objevil kouzelný meč Kusanagi(jo,ten co si Oro vytahuje z tlamy.) který pak daroval své sestře Amaterasu. Tento meč dodnes symbolizuje moc japonských císařů,kteří jsou považováni za potomky Amaterasu, a je prý uchováván v chrámu.
................dál následuje pár nepodstatných keců o jeho manželství s tím hřebenem,kterýmu vrátil lidskou podobu.Ty kecy mimochodem vynechávám.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama